Description
Valuelife Offered By Best Quality Chia Seeds
Valuelife Offered By Best Quality Chia Seeds
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Sales Package | 2 |
| Brand | Value Life |
| Type | Chia Seeds |
| Quantity | 200 g |
| Form Factor | Whole |
| Variant | Raw |
| Container Type | Pouch |
| Dietary Preference | Low Cholesterol |
| Maximum Shelf Life | 4 Months |
| Organic | No |
| Health Benefits | **Chia Seeds Deliver a Massive Amount of Nutrients With Very Few Calories.**Chia Seeds Are Loaded With Antioxidants.**Almost All the Carbs in Them Are Fiber.**Chia Seeds Are High in Quality Protein.**The High Fiber and Protein Content in Chia Seeds May Help You Lose Weight.**Chia Seeds Are High in Omega-3 Fatty Acids. |
| Model Name | Chia Seeds |
| Certification | 23617030000478 |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.