Description
Bajaj ICX NEO Induction Cooktop (Black, Push Button)
Bajaj ICX NEO Induction Cooktop (Black, Push Button)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | ICX Neo Induction, Warranty Card, User Manual |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | ICX Neo |
| Model | ICX Neo |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Display | 3 Digit LED |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Elements on Cooktop | 8 Menus, Touch Control, Induction zone |
| Spill Proof | No |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1600 W |
| Power Input | 230 |
| Cord length | 150 cm |
| Automatic shut-off | No |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 60 cm |
| Width | 300 cm |
| Depth | 300 cm |
| Weight | 3 kg |
| Service Type | na |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | cooktop |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.