Description
Single Burner Coil Induction Cooktop/Hot Plate Induction with Coil/Induction Cookers/Electric Heater/Handy G Coil Cooktop Induction Cooktop | Great for hostels & pg
Single Burner Coil Induction Cooktop/Hot Plate Induction with Coil/Induction Cookers/Electric Heater/Handy G Coil Cooktop Induction Cooktop | Great for hostels & pg
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 FOOD WARMER SINGLE BURNER HOT PLATE |
| Brand | Akshat |
| model_name | Single Burner Coil Induction Cooktop |
| Model | SC-C101 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White |
| Body Material | Iron steel , thickness .4mm |
| Control | Touch Panel |
| Fast Heating | Yes |
| Power Consumption | 1000 W |
| Automatic shut-off | Yes |
| Height | 8 cm |
| Width | 23 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Other Features | coil hot plate 140mm |
| Service Type | NOT APPLICABLE |
| Warranty Summary | NOT APPLICABLE |
| Covered In Warranty | NOT APPLICABLE |
| Not Covered In Warranty | NOT APPLICABLE |
Reviews
There are no reviews yet.