Description
Special combo Ramkela Dry Mango 200gm and lemon Pickle 200gm, summer special combo
Special combo Ramkela Dry Mango 200gm and lemon Pickle 200gm, summer special combo
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Brand | Shef's Kitchen |
| Model Name | Diet Mango Lemon Pickle COMBO PACK |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mango, Lemon |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Glass Bottle |
| Taste | Salty, Sweet |
| Organic | Yes |
| Dietary Preference | Low Cholesterol |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Storage Instructions | Store it in a cool, dry place, away from sunlight. Avoid using wet spoon |
| Nutrient Content | 199Kcal |
| Preservation Process | Oil |
| Ingredients | Special Ramkela Mangoes |
| Country of Manufacture | Indian |
| Certification | FSSAI |
| Width | 8 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 8 cm |
Reviews
There are no reviews yet.