Description
Kesar has a selection of Indian mithai made with the purest ghee and mawa, combined with the expertise of traditional Indian Sweets and the Dry fruit Indulgence with the richness of Cashew nuts, Almond and Pista sweets
Kesar has a selection of Indian mithai made with the purest ghee and mawa, combined with the expertise of traditional Indian Sweets and the Dry fruit Indulgence with the richness of Cashew nuts, Almond and Pista sweets
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Kesar The Happiness Flavor |
| Model Name | Celebration Laddoo |
| Type | Laddu |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 25 Days |
| Gourmet | Yes |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | Yes |
| Gift Pack | No |
| Added Preservatives | No |
| Manufactured By | Kesar The Happiness Flavour |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 10 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 0.4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.