Description
3different types of digestives
3different types of digestives
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Sales Package | Plastic Bottle, Wrapped |
| Brand | Dilbahar |
| Model Name | Aplam Chaplam, Gulab Amla Paak & Jeera Goli Sp. |
| Quantity | 600 g |
| Flavor | Khatta MItha |
| Type | Marshmallow |
| Organic | No |
| Gourmet | Yes |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | No Trans Fat |
| Food Preference | Vegetarian |
| Color | Grey |
| Shape | Round |
| Homemade | No |
| Theme | / |
| Occasion | Anytime Anywhere |
| Packaging Type | Wrapped |
| Calorie Value | 1 |
| Ingredients | Rose, Mango Pulp, Cumin Seeds, Amla |
| Nutrient Content | Energy, Protein, Carbohydrates |
| Manufactured By | Shakun Ayurved Pvt Ltd. |
| Country of Manufacture | India |
| Certification | FSSAI |
| Other Features | yummy digestive |
| Width | 12 cm |
| Height | 21 cm |
| Depth | 9 cm |
| Other Dimensions | / |
Reviews
There are no reviews yet.