Description
Superior quality
Superior quality
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | FARMUP |
| Type | Corn Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | No |
| Organic | No |
| Used For | For Eating and Cooking Purpose |
| Dietary Preference | Non-GMO |
| Common Name | Corn Flour |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Model Name | Corn Flour 500 g |
| Storage Instruction | Store in a cool and dry place |
| Manufactured By | FARMUP |
| Certification | FSSAI NO :-10718032000307 |
Reviews
There are no reviews yet.