Description
Butterfly Wave Multi
Butterfly Wave Multi
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | wave |
| Type | Travel Cooker, Rice Cooker |
| Color | Silver |
| Capacity | 1.2 L |
| Model Name | Wave |
| Material | Stainless Steel |
| Sales Package | Warranty card, Multi Cooker, User manual |
| Tempered Glass Lid | Yes |
| Power Requirement | 220-240 V |
| Power Consumption | 600 W |
| Cool Touch Handles | Yes |
| Auto Switch Off | Yes |
| Width | 17.8 cm |
| Height | 16.5 cm |
| Depth | 19.8 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Warranty Service Type | Repair |
| Covered in Warranty | manufacturing defects |
| Not Covered in Warranty | mishandling products |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.