Description
Prepare toasty, hot, and delicious sandwiches right in your kitchen with this TERNDZ SANDWICH MAKER. It boasts an elegant finish and features a non-stick heating plate which promotes a healthy diet with its ‘less-oil cooking’ benefit
Prepare toasty, hot, and delicious sandwiches right in your kitchen with this TERNDZ SANDWICH MAKER. It boasts an elegant finish and features a non-stick heating plate which promotes a healthy diet with its ‘less-oil cooking’ benefit
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | terndz |
| Model ID | ST-332 |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Triangle, Teflon |
| Color | Black |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Other Convenience Features | Adjustable Height Control |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 23 cm x 9 cm x 21 cm |
| Net Weight | 1.1 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty |
| Service Type | YES |
| Not Covered in Warranty | Warranty shall not cover any damage resulting from adaptations or adjustments which may be made to the product. Warranty does not extend to cabinets, knobs, labels, or any accessories. Warranty does not cover the risk to the product caused by accident, lightening, water, fire, other acts of God, improper ventilation, dropping or excessive shock or any external cause beyond Brand's control. |
| Covered in Warranty | Parts and Labor |
Reviews
There are no reviews yet.