Description
Herbal Hills Guduchi Powder 100 Gms and Amla Capsules 60 for Immunity Support
Herbal Hills Guduchi Powder 100 Gms and Amla Capsules 60 for Immunity Support
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Herbal Hills |
| Model Name | Guduchi Powder 100 g and Amla Capsules 60 for Immunity Support |
| Model Number | HUNGPCT133 |
| Quantity | 225 g |
| Type | Ayurvedic Supplements |
| Form | Powder |
| Composition | Guduchi PowderAmla extract, Amla powder |
| Number of Scoops per Container | Immunity Support |
| Ayurvedic | Yes |
| Maximum Shelf Life | 24 Months |
| Container Type | Bottle |
| Food Preference | Vegetarian |
| other_features | Possesses anti septic and analgesic properties. |
Reviews
There are no reviews yet.