Description
Real peri peri spice-mix, handmade from the authentic recipe from mozambique. This portuguese seasoning can be used for anything from french fries, to instant noodles, to pulaos, curries and roasted or fried chicken
Real peri peri spice-mix, handmade from the authentic recipe from mozambique. This portuguese seasoning can be used for anything from french fries, to instant noodles, to pulaos, curries and roasted or fried chicken
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Sales Package | 2 |
| Brand | Tassyam |
| Flavor | Peri Peri Seasoning |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Dietary Preference | NA |
| Gourmet | Yes |
| Organic | No |
| Model Name | Portuguese Peri Peri Seasoning 200g (100g x2) |
| Form | Powder |
| Certification | FSSAI |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.