Description
This Gulab Jamun Made by Sugar, Water, Khoya, Wheat Flour and Clarified Butter Oil & Rasgulla made by Milk Casein (Cottage Cheese), Rose water, Sugar and water.
This Gulab Jamun Made by Sugar, Water, Khoya, Wheat Flour and Clarified Butter Oil & Rasgulla made by Milk Casein (Cottage Cheese), Rose water, Sugar and water.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Yuvraj Food Product |
| Model Name | Combo of Rasgulla 1KG & Gulab Jamun 1KG |
| Type | Rasgulla |
| Quantity | 2 kg |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Gourmet | Yes |
| Container Type | Tin |
| Pack of | 2 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Added Preservatives | No |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 22 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.