Description
This Soan Papdi made by Gram Flour, Fine Wheat Flour, Vegetable Ghee, Sugar, Almonds, Pistachio and Cardamom.
This Soan Papdi made by Gram Flour, Fine Wheat Flour, Vegetable Ghee, Sugar, Almonds, Pistachio and Cardamom.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Yuvraj Food Product |
| Model Name | Sweet Combo Soan Papdi 400gm (Pack of 10) Festival Sweet Party Pack |
| Type | Soan Papdi |
| Quantity | 4 kg |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Gourmet | Yes |
| Container Type | Box |
| Pack of | 10 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | Yes |
| Sales Package | 10 |
| Regional Speciality | Bikaneri |
| Added Preservatives | No |
| Country of Manufacture | Indian |
| Weight | 4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.