Description
Mass Gainer has only 4.5g sugar in each serving and focuses on complex carbs and high-quality proteins to fill in the calorie needs. Enriched with digestive enzymes,
Mass Gainer has only 4.5g sugar in each serving and focuses on complex carbs and high-quality proteins to fill in the calorie needs. Enriched with digestive enzymes,
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Muscle MB |
| Model Number | mass1kA |
| Quantity | 1 kg |
| Flavor | RICH Chocolate |
| Protein Type | Weight Gainers/Mass Gainers |
| Usage Timings | As per Requirement, Before Bedtime, Pre-workout & Post-workout, Intra-workout |
| Form | Powder |
| Composition | Protein 20 g, Energy 374 kcal, Total Fat 2 g, Carbohydrate 70g |
| Number of Scoops per Container | 13 |
| Ayurvedic | No |
| Container Type | Pouch |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 100 g |
| Model Name | Mass Gainer XXL |
Reviews
There are no reviews yet.