Description
Electric Mini Cooker Best Cooking Appliance fro job workers men-women Students Hostel Boys Girls.
Electric Mini Cooker Best Cooking Appliance fro job workers men-women Students Hostel Boys Girls.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Portable Electric Multi Cooker for Rice Making Mini Cooker Tea Milk Soup Snacks Making Hot Pot Traveling Cooker |
| Type | Travel Cooker, Rice Cooker |
| Color | Multicolor |
| Capacity | 1.54 L |
| Total Pan Capacity | 1.55 L |
| Model Name | 1.5 Liter Portable Electric Multi Cooker for Home Office Kitchen Milk Tea Coffee Soup Maggie Pasta Noodles Food Snacks Making Mini Cooker Hot Pot |
| Functions | Cooking Steaming Boiling |
| Material | Plastic |
| Lid Material | Glass |
| Sales Package | 1 x Portable Electric Cooker, 1 x Power Wire Plug |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Soup Making | Yes |
| Non-stick Cooking Bowl | Yes |
| Detachable Power Cord | Yes |
| See Through Glass Top Lid | Yes |
| Trivet | Yes |
| Tempered Glass Lid | Yes |
| Cool Touch Handles | Yes |
| Auto Switch Off | No |
| Programmable Options | No |
| Width | 14 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 10 cm |
| Cord Length | 1.5 m |
| Domestic Warranty | 0 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.