Description
Pure kaju Delicacy in the shape of traditional kalash garnished with almonds, and pistachios flakes This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
Pure kaju Delicacy in the shape of traditional kalash garnished with almonds, and pistachios flakes This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 200 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kaju-Kalash |
| Type | Dryfruits Sweet |
| Quantity | 200 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Dietary Preference | With Sugar |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.