Description
Exotic Dryfruit Sweets made from Best Goanese cashews, almonds and Pistchios with the right amount of sweetness ina gift box. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net weight: 800 gms.
Exotic Dryfruit Sweets made from Best Goanese cashews, almonds and Pistchios with the right amount of sweetness ina gift box. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net weight: 800 gms.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kaju Iccha Peda |
| Type | Peda |
| Quantity | 800 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.8 kg |
Reviews
There are no reviews yet.