Description
All time favourite Pure Anjir Katli made the best in the world anjir processed to perfection with the right amount of sweetness in an elegant gift box . ingredients – Figs and Dryfruits. Net weight:800 gms. .
All time favourite Pure Anjir Katli made the best in the world anjir processed to perfection with the right amount of sweetness in an elegant gift box . ingredients – Figs and Dryfruits. Net weight:800 gms. .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Sugar Free Anjir Katli |
| Type | Burfi |
| Quantity | 800 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Dietary Preference | Sugar Free |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 2 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 2 cm |
| Weight | 0.8 kg |
Reviews
There are no reviews yet.