Description
Milk, Sugar and rose flavour cooked to perfection to make your favourite Rose Mawa Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
Milk, Sugar and rose flavour cooked to perfection to make your favourite Rose Mawa Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 400 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Rose Barfi |
| Type | Burfi |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 12 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.