Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 4 |
| Brand | Desi Atta Company |
| Type | Millet Flour |
| Quantity | 2000 g |
| Maximum Shelf Life | 4 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | No |
| Used For | Making Roti, Khichdi, Chilla, Paratha, Parantha, Ladoo |
| Model Name | BAJRA Atta, 500g |





Reviews
There are no reviews yet.