Description
Our products are always fresh.
Our products are always fresh.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | ATUL |
| Model Name | Pistachio Nuts Cookies 150 gms |
| Quantity | 150 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Pistachio |
| Organic | Yes |
| Ingredients | Refined Wheat Flour, Sugar, Pista, Coconut, Bakery Shortening, Butter, Fresh Cream, Milk Powder, Custerd, Iodized Edible Salt, Raising Agent [ INS 503(ii) Baking Powder] |
| Food Preference | Vegetarian |
| Dietary Preference | No Cholesterol |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Width | 6.5 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 9.200000000000001 cm |
Reviews
There are no reviews yet.