Description
Mango pieces marinated in sugar, salt 7 spices to give you tangy sweet taste. Buy Addme Sweet Mango Pickle – 550 gm – Oil Free
Mango pieces marinated in sugar, salt 7 spices to give you tangy sweet taste. Buy Addme Sweet Mango Pickle – 550 gm – Oil Free
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 PICKLE JAR OF 500 GM |
| Brand | Addme |
| Model Name | Sweet Mango Pickle- 550 gm-Oil Free (Glass jar) |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mango |
| Quantity | 550 g |
| Container Type | Glass Bottle |
| Taste | Sweet |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Storage Instructions | STORED IN A COOL PLACE, AWAY FROM DIRECT SUNLIGHT |
| Ingredients | MANGO, SUGAR, SALT, CHILLI, GARAM MASALA ETC. |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Manufactured By | V P S FODDS PVT. LTD. |
| Width | 11 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 11 cm |
Reviews
There are no reviews yet.