Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Greensense |
| Type | Buckwheat Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Is Perishable | No |
| Organic | Yes |
| Used For | Bucjwheat flour is usually Gluten free and is mostly consumed in fasts. |
| Dietary Preference | Gluten Free, Non-GMO |
| Model Name | Organic Buckwheat Flour |
| Storage Instruction | Store in a Dry Place avoid any sort of moisture exposure. |
| Manufactured By | PROCESSED, PACKED AND MARKETED BY AGRONIC FOOD PVT LTD |
| Height | 10 cm |
| Width | 8 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.5 kg |





Reviews
There are no reviews yet.