Description
LOW CARB FLOUR/ATTA FOR HEALTH FREEK PEOPLE. SPECIALLY MADE FOR FOR PEOPLE WHO PREFER LOW CARB CHAPATI.
LOW CARB FLOUR/ATTA FOR HEALTH FREEK PEOPLE. SPECIALLY MADE FOR FOR PEOPLE WHO PREFER LOW CARB CHAPATI.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | KETO FLOUR 500 GMS |
| Brand | DIETOFY |
| Type | Multigrain Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | No |
| Used For | COOKING, DIET FOOD, LOW CARB FLOUR, BAKING |
| Regional Speciality | INDIAN |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Model Name | KETO FLOUR |
| Storage Instruction | STORE IN COOL AND DRY PLACE, ONCE OPENED, TRANSFER THE CONTENT IN AIR TIGHT JAR |
| Manufactured By | DIETOFY SOLUTIONS, FD 39, GROUND FLOOR, SHIVAJI ENCLAVE, NEW DELHI 110027 |
| Certification | NUTRITIONIST CERTIFIED |
| Other Features | VERY LOW IN CARB, RICH IN ANTIOXIDANTS, GOOD SOURCE OF VITAMIN E, MAGNESIUM, GLUTEN FREE |
| Height | 25 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.