Description
Used For Garnishing & boosting fresh flavor in soups, Stews, Stuffing & desserts. For long Cooking dishes herbs can be added a few minutes before serving . For short cooking dishes herbs can be added earlier
Used For Garnishing & boosting fresh flavor in soups, Stews, Stuffing & desserts. For long Cooking dishes herbs can be added a few minutes before serving . For short cooking dishes herbs can be added earlier
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 Pet Jar |
| Brand | The Spice Club |
| Flavor | Mixed Herbs |
| Quantity | 70 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Model Name | Mixed Herbs (Seasoning) – 70g Jar |
| Ingredients | Narjoram, Sage, tyme, Basil, Oregano |
| Form | Flakes |
Reviews
There are no reviews yet.