Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | ONE BOTTLE OF PREMIUM PICKLE |
| Brand | JAL PAN FOODS |
| Model Name | JPFMXP200GJAR |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mango, Carrot, Green Chilli |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Dietary Preference | No MSG, Gluten Free |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Storage Instructions | AMBIENT |
| Ingredients | MANGO, CARROT, KERDA, SALT, RED CHILLIE POWDER |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Manufactured By | JAL PAN FOODS |
| Certification | ISO 22000 : 2005, FSSAI |
| Width | 65 cm |
| Height | 11 cm |
| Depth | 66 cm |





Reviews
There are no reviews yet.