Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | Nutlife |
| Model Name | Methia Keri Pickle 250gms. |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Raw Mango(Kairi) |
| Quantity | 250 g |
| Container Type | Mason Jar |
| Taste | Spicy |
| Organic | No |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Ingredients | Raw mango, Mustard seeds, Fenugreek seeds, Red Chilli Powder, Salt |
| Certification | FSSAI |
| Width | 10 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 9 cm |





Reviews
There are no reviews yet.