Description
Green Goosbery – Green ker, Tenti Dela, Teet, Ker
Green Goosbery – Green ker, Tenti Dela, Teet, Ker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | otoba |
| Model Name | Ker Pickle |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Green Gooseberry |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Pouch |
| Taste | Hot |
| Organic | No |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Nutrient Content | Engery 184.65 kcal, Carbohydrate-13.71g, Protein-5.07g, Sugar-0.2g,Fat-1g. |
| Ingredients | Ker, Mango Powder, Mustard Oil, Mustard, Chilli Powder, Fenugreek, Aniseed, Commom Salt, Turmeric Powder, Nigella, Citric Acid, Compound Asafoetida & Acidity Regulator |
| Country of Manufacture | India |
| Manufactured By | OTOBA INDUSTRIES |
| EAN/UPC | 8906034520168 |
| Certification | FSSAI |
| Width | 13 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 2 cm |
Reviews
There are no reviews yet.