Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Organic SWAAD |
| Type | Multigrain Flour |
| Quantity | 1 kg |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | Yes |
| Used For | Chapatis, Breads, Poori's, Prantha |
| Dietary Preference | Low Fat, Non-GMO, No Preservatives |
| Regional Speciality | Indian |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Multigrain Flour-1Kg |
| Storage Instruction | Store in cool and dry place, away from heat and out of direct sunlight. |
| Manufactured By | GoChoice India |
| Certification | NPOP, NOP, USDA |
| Weight | 1 kg |





Reviews
There are no reviews yet.