Description
Amar Kuttu Buckwheat Flour Best quality. Nutritious diet, suitable for everyone, children, young and old
Amar Kuttu Buckwheat Flour Best quality. Nutritious diet, suitable for everyone, children, young and old
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Sales Package | 2 Pack of 250gm Buckwheat flour |
| Brand | Amar |
| Type | Buckwheat Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 15 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | No |
| Used For | Home, Fasting Perpose |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Kuttu Buckwheat flour 250gm x 2 Pck Export Quality Product |
| Storage Instruction | Place in Cool area |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.