Description
Flat cooking surface for easy cleaning,Direct and quick heat to ensure minimal loss of energy.
Flat cooking surface for easy cleaning,Direct and quick heat to ensure minimal loss of energy.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | INSTA COOK PT HAVELLS 1600W |
| Model | Cook PT 1600W |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Multicolor |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 0.8 kg |
| Service Type | Manufacturer |
| Warranty Summary | Company |
| Covered In Warranty | Manufacturer Default |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.