Description
Capacity 2 Slices Consumes 700 W Toast Sandwich Maker With Griddle Plates Removable Plates
Capacity 2 Slices Consumes 700 W Toast Sandwich Maker With Griddle Plates Removable Plates
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Usha |
| Model ID | Consumes 700 W Toast Sandwich Maker |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | NON STICK |
| Functions | Griddling |
| Color | Black |
| Lid Lock | Yes |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | Yes |
| Adjustable Temperature Settings | Yes |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Other Convenience Features | Reheat Adjustable Height Control Removable Plates |
| Power Requirement | 230 |
| Power Consumption | 700 W |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
| Service Type | service center |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Covered in Warranty | manufacturer defect |
Reviews
There are no reviews yet.