Description
Auto Shut Off: Induction cooker shuts off in 1 minute if no vessel is detected
Auto Shut Off: Induction cooker shuts off in 1 minute if no vessel is detected
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION |
| Brand | Bajaj |
| model_name | Majesty ICX 7 1900 WATT TK |
| Model | 1900-Watt Induction Cooktop (Black) RLK |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Power Consumption | 1900 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | Warranty: 1 year on product |
| Covered In Warranty | MAUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.