Description
The Majesty ICX 7 induction cooker comes with preset menus to suit your cooking needs.
The Majesty ICX 7 induction cooker comes with preset menus to suit your cooking needs.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction cook top |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | Induction Cooker |
| Model | Majesty Induction Cooker ICX 7 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Display | Digital LED Display |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Elements on Cooktop | Mettle |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 1900 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | Company Manufacture |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered In Warranty | Manufacture Defualt |
| Not Covered In Warranty | Physical Damage |
Reviews
There are no reviews yet.