Description
Type Induction Cooktop Color Black General Features Control Push Button Power Features Power Consumption 1600 W
Type Induction Cooktop Color Black General Features Control Push Button Power Features Power Consumption 1600 W
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOKTOP |
| Brand | USHA |
| model_name | IC |
| Model | Induction Cooktop (Black, Push Button) 1600 Watt |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | INDUCTION |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | on site service |
| Warranty Type | HOME SVC |
| Warranty Summary | 1 YEAR ON PRODUCT |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| International Term | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.