Description
Type Induction Cooktop Color Black General Features Control Push Button Power Features Power Consumption 1600 W
Type Induction Cooktop Color Black General Features Control Push Button Power Features Power Consumption 1600 W
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOK TOP |
| Brand | USHA |
| model_name | Induction Cooktop (Black, Push Button) 1600 Watt Induction Cooktop (Black, Push Button) |
| Model | Induction Cooktop (Black, Push Button) 1600 Watt Induction Cooktop (Black, Push Button) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | CARBON STEEL |
| Power Consumption | 1600 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | COMPANY MANUFACTURE ANY SUCH TYPE OF DEFECT |
| Warranty Summary | 1 Year WARRANTY OF COMPANY SERVICE |
| Covered In Warranty | COMPANY MADE ANY MANUFACTURE DEFECT |
| Not Covered In Warranty | MAKING ANY PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.