Description
Variable temperature and time selection Warranty: 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase Power: 1200 watts
Variable temperature and time selection Warranty: 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase Power: 1200 watts
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | BLACK |
| Model | Induction Cooker BLACK |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Display | Digital Display |
| Timer | Yes |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | INDUCTION |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1200 W |
| Power Input | 230 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.