Description
Bajaj ICX Pearl 1900-Watt Induction Cooker (Black)
Bajaj ICX Pearl 1900-Watt Induction Cooker (Black)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 COOKTOP |
| Brand | BAJAJ |
| model_name | ICX Pearl 1900-watt |
| Model | ICX Pearl 1900-watt |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Multicolor |
| Control | Push Button |
| Display | Digital LED Display |
| Timer | Yes |
| Timer setting | Digital Time Control hr |
| Elements on Cooktop | Induction Cooktop |
| Grid Type | Induction Cooktop |
| Reversible Burner | No |
| Power Consumption | 1900 W |
| Power Input | 230 V |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | COMPANY MANUFACTURE SERVICE CENTER OR HOME SERVICE WARRANTY |
| Warranty Type | COMPANY MANUFACTURE SERVICE CENTER OR HOME SERVICE WARRANTY |
| Warranty Summary | ONE YEAR WARRANTY OF COMPANY SERVICE |
| Covered In Warranty | COMPANY MADE ANY MANUFACTURE DEFECT |
| Not Covered In Warranty | MAKING ANY PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.