Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| pack_of | 1 |
| Brand | SSKE |
| Type | Premium Quality 100% Natural Ajwain 200 g |
| Form Factor | Whole |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Vacuum Pack |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Cuisine | Indian |
| Ingredients | Carom Seeds |
| Regional Speciality | Maharashtra |
| Type of Usage | Spice |
| Flavor | Natural |
| Ready Masala | No |
| Certification | FASAI Certificate |
| Country of Manufacture | India |





Reviews
There are no reviews yet.