Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Fennel Seeds 400 g (2 x 200 g) |
| pack_of | 2 |
| Brand | SSKE |
| Type | Fennel Seeds |
| Form Factor | Whole |
| Quantity | 400 g |
| Container Type | Vacuum Pack |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Cuisine | Indian |
| Ingredients | Fennel Seeds 400 g |
| Regional Speciality | Maharashtra |
| Ready Masala | No |
| Certification | FASAI Certificate |
| Other Features | This is Vegetarian product, No artificial colours and preservatives, All SSKE spices and seeds are hygienically packed to meet FSSAI food safety norms, Quality is our Identity, Net Weight: 400 g |





Reviews
There are no reviews yet.