Description
PANINI 800W GRILL SANDWICH MAKER : 800 W Power for Faster Grilling Toaster – grill with non-stick grill cooking plate Cool touch handle Power and ready light indicators Drip tray
PANINI 800W GRILL SANDWICH MAKER : 800 W Power for Faster Grilling Toaster – grill with non-stick grill cooking plate Cool touch handle Power and ready light indicators Drip tray
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | Russell Hobbs |
| Model ID | Panini Grill |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Grill Cooking Plate, Non-Stick Grill Cooking Plate |
| Color | Silver |
| Indicators | Yes |
| Other Body Features | Cool Touch Handle Handle |
| Power Requirement | 800 |
| Power Consumption | 800 W |
| W x H x D | 29.5 cm x 29 cm x 17 cm |
| Net Weight | 0.6 kg |
| Warranty Summary | 2 Year On Product |
| Service Type | na |
| Not Covered in Warranty | na |
| Covered in Warranty | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.