Description
Monster Seriies Huge Protein Dietary Supplement with Vitamins and Minerals and Complex Carbohydrates , 4 Kg (Creamy Chocolate)
Monster Seriies Huge Protein Dietary Supplement with Vitamins and Minerals and Complex Carbohydrates , 4 Kg (Creamy Chocolate)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | monster seriies |
| Model Number | 3 |
| Quantity | 4 kg |
| Flavor | chocolate |
| Protein Type | Weight Gainers/Mass Gainers |
| Usage Timings | As per Requirement |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Composition | Vitamins & Minerals |
| Number of Scoops per Container | 80 |
| Ayurvedic | No |
| Container Type | Jar |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 100 g |
| Model Name | Huge Gaiiiner |
| Calorie | 393 cal |
| Total Carbohydrate | 27 % |
| Protein | 36 % |
| Dietary Fiber | 0 % |
| Fat | 1.5 % |
| Potassium | 14 % |
| Sodium | 0 % |
| Saturated Fat | 1.5 % |
| Cholesterol | 0 % |
| Calcium | 50 % |
Reviews
There are no reviews yet.