Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | PROBURST |
| Model Number | WHEY PROTEIN |
| Quantity | 1 kg |
| Flavor | COFFEE |
| Protein Type | Whey Protein |
| Usage Timings | Post-workout |
| Form | Powder |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Composition | 1 |
| Number of Scoops per Container | 57 |
| Ayurvedic | No |
| Container Type | Box |
| Food Preference | Vegetarian |
| Serving Size | 34.5 g |
| Model Name | WHEY PROTEIN |
| Calorie | 4 cal |
| Total Carbohydrate | 3 % |
| Protein | 24 % |
| Dietary Fiber | 1 % |
| Fat | 1.3 % |
| Potassium | 177 % |
| Sodium | 145 % |
| Saturated Fat | 0 % |
| Cholesterol | 69 % |
| Calcium | 600 % |





Reviews
There are no reviews yet.