Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| pack_of | 1 |
| Brand | Nectar Valley |
| Type | gingerpowder |
| Form Factor | Powder |
| Quantity | 250 g |
| Container Type | Mason Jar |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Maximum Shelf Life | 24 Months |
| Organic | Yes |
| Cuisine | Indian |
| Ingredients | Ginger Root Saunth |
| Manufactured By | Pragati Biocare Private Limited |
| Ready Masala | Yes |
| Width | 9 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 9 cm |




Reviews
There are no reviews yet.