Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| pack_of | 1 |
| Brand | Nectar Valley |
| Type | onion powder |
| Form Factor | Powder |
| Quantity | 250 g |
| Container Type | Mason Jar |
| Gourmet | Yes |
| Added Preservatives | No |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Organic | Yes |
| Ingredients | Dried Onion Power |
| Manufactured By | Pragati Biocare Private Limited |
| Type of Usage | For cooking, hair application |
| Ready Masala | Yes |
| Certification | GMP |
| Country of Manufacture | INDIA |
| Other Features | Mix with water to make Puree |
| Width | 9 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 9 cm |





Reviews
There are no reviews yet.