Description
Panasonic MC-CG371A145 Dry Vacuum Cleaner Blue, Black
Panasonic MC-CG371A145 Dry Vacuum Cleaner Blue, Black
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Vacuum Cleaner, 2 Plastic Extension Wands, Instruction Manual |
| Type | Dry Vacuum Cleaner |
| WiFi Connectivity | No |
| Wand | Plastic |
| Cord Length | 5 m |
| Other Body Features | Elegant Finishing with Diamond Cut Design, Big Handle |
| Retractable Cord | Yes |
| Motor and Suction Power | 410 W(Suction) |
| Power Consumption | 1600 W |
| Additional Features | Light and Powerful, Strong Suction |
| W x H x D | 29 x 27 x 41 cm |
| Net Weight | 3.6 kg |
| Not Covered in Warranty | Body and Accessory Attachments (Plastic Parts) |
| Covered in Warranty | All Electrical, PCB and Motor Components |
Reviews
There are no reviews yet.