Description
Bake, tandoor, grill or cook sumptuous meals with Electric Tandoor Combo, a perfect addition to your kitchen. It is great for oil free cooking ensuring you to lead a healthy lifestyle. Made from CRC sheets, Aluminum
Bake, tandoor, grill or cook sumptuous meals with Electric Tandoor Combo, a perfect addition to your kitchen. It is great for oil free cooking ensuring you to lead a healthy lifestyle. Made from CRC sheets, Aluminum
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | RADIANT COOKTOP |
| Brand | BRIGHTBERG |
| model_name | RADIANT COOKTOP |
| Model | INDUCTION COOKTOP |
| Type | Radiant Cooktop |
| Color | Silver |
| Body Material | STEEL |
| Control | Jog Dial |
| Preset Cooking Menus | no |
| Display | no |
| Timer | 1hour |
| Timer setting | 1 hr |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | 1 |
| Spill Proof | Yes |
| Grid Type | Radiant Cooktop |
| Reversible Burner | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Levels | 3 |
| Power Consumption | 1250 w |
| Power Input | 230 VOLTS |
| Cord length | 100 cm |
| Automatic shut-off | No |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 8 cm |
| Width | 28 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 1 kg |
| Other Features | DIRECT CONTACT NUMBER FOR CLAIM BRIGHTBERG, info.guruhsg@gmai.com, 9667732570 |
| Service Type | Customer have to Contact BRIGHTBERG, info.guruhsg@gmai.com, 9667732570 |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered In Warranty | ELEMENT |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGED |
Reviews
There are no reviews yet.