Description
Capacity 0.9 KG Raw Rice Cooking Capacity Cool Touch Handles. Stainless Steel Lid with Steam Vents 350 W
Capacity 0.9 KG Raw Rice Cooking Capacity Cool Touch Handles. Stainless Steel Lid with Steam Vents 350 W
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Majesty New RCX 3 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White and Red |
| Capacity | 1.5 L |
| Total Pan Capacity | 1.5 L |
| Model Name | RCX 3 |
| Sales Package | 1 Electric Cooker |
| Power Requirement | 230 |
| Cooking Pan | Non Stick |
| Width | 27 cm |
| Height | 27 cm |
| Depth | 27 cm |
| Weight | 1.95 kg |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Warranty Service Type | Company Manufacture For making any such type of defect |
| Covered in Warranty | Company service center for any such brand manufacturer defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.