Description
KENSTAR 2000W INDUCTION COOK TOP GLAZE
KENSTAR 2000W INDUCTION COOK TOP GLAZE
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | INDUCTION, USER MANUAL, WARRANTY CARD |
| Brand | Kenstar |
| model_name | GLAZE |
| Model | KIGLA20KP5-DME |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | PLASTIC |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 5 PRE SET MENU, TOUCH CONTROL |
| Display | DIGITAL |
| Timer | YES |
| Fast Heating | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Automatic shut-off | No |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 6.5 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 36.8 cm |
| Weight | 2.3 kg |
| Service Type | TOLLFREE HOME SERVICE |
| Warranty Type | TOLLFREE SERVICE |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered In Warranty | MOTOR |
| Not Covered In Warranty | GLASS BRAKAGE |
Reviews
There are no reviews yet.