Description
GOOD QUALITY PRODUCT EASY TO CARRY BLACK COLOR TOUCH CONTROL
GOOD QUALITY PRODUCT EASY TO CARRY BLACK COLOR TOUCH CONTROL
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOK TOP :: 1 USER MANUAL |
| Brand | Kenstar |
| model_name | GLAZE |
| Model | KIGLA20KP5-DME |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Fast Heating | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | 200-230V |
| Cord length | 1.5 m |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 37 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 2 kg |
| Other Features | ISI |
| Service Type | TOLL FREE CALL CUSTOMER CARE 18602582580 |
| Warranty Type | TOLLFREE |
| Warranty Summary | 1 YEAR BRAND WARRANTY |
| Covered In Warranty | MANUFACTURING DEFECT |
| Not Covered In Warranty | BRAKEAGE |
Reviews
There are no reviews yet.